Klasy dwujęzyczne

Przykładowe testy predyspozycji językowych
i ćwiczeń z testu językowego

Ćwiczenia na rozumienie tekstu pisanego

Ćwiczenia na struktury gramatyczno- leksykalne

Przykładowe ćwiczenia predyspozycji językowych cz.1

Przykładowe ćwiczenia predyspozycji językowych cz.2

Nauczanie dwujęzyczne w naszej szkole

Języka obcego nauczymy się lepiej, kiedy będzie nam on służył do przyswojenia sobie czegoś więcej niż tylko jego samego.
Jean Duverger

Nauczanie dwujęzyczne jest obecnie bez wątpienia jednym z najbardziej efektywnych sposobów uczenia się jednocześnie języka obcego, jak też innych przedmiotów. To nie tylko intensywna nauka języka obcego, ale również nauka poprzez język obcy. Staje się on narzędziem do zdobywania informacji, wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin.

Nasze klasy dwujęzyczne to:

• intensywna nauka języka niemieckiego (5 godzin tygodniowo),
• zajęcia języka z native speakerem
• przygotowanie do bezpłatnego DSD, państwowego egzaminu RFN
• nauka przedmiotu (np. historia, WOS, informatyka, matematyka) poprzez język obcy,
• aktywizujące metody nauczania (projekty, wspieranie indywidualnego procesu uczenia się, wykorzystanie różnorodnych technik uczenia słownictwa, zastosowanie nowoczesnych technik edukacyjnych na lekcji),
• dostęp do niemieckich podręczników, beletrystyki i aktualnych czasopism niemieckojęzycznych,
• wyjazdy edukacyjne,
• wymiany międzynarodowe.

Współpraca międzynarodowa
• Współpraca z Republiką Federalną Niemiec (bezpłatny państwowy egzamin DSD)
• Wyjazdy edukacyjne i wymiany zagraniczne z Niemcami
• Zajęcia z native speakerami

Współpracujemy z Centralnym Wydziałem Szkolnictwa za Granicą (ZfA).
Jesteśmy Szkołą Partnerską Republiki Federalnej Niemiec. Dzięki temu stwarzamy naszym uczniom klas dwujęzycznych przystąpienie do bezpłatnego egzaminu Deutsches Sprachdiplom (DSD I). Egzamin ten organizowany jest przez Centralny Wydział Szkolnictwa za Granicą (ZfA) Federalnego Urzędu Administracyjnego Republiki Federalnej Niemiec. Egzamin DSD I potwierdza znajomość języka niemieckiego na poziomie B1 wg wytycznych Rady Europy.

Współpracujemy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, która dofinansowuje regularnie wymiany naszych uczniów z trzema niemieckimi szkołami partnerskimi.

Rozwijaj z nami swój talent językowy,
zdobywaj międzynarodowe certyfikaty
w klasie dwujęzycznej!

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

• - Zachęcamy uczniów lubiących pisać do udziału w konkursie literackim „PAPIERFRESSERSCHEN”. Wyróżnione opowiadania publikowane są w formie książki przez niemieckie wydawnictwo MTM.
    Czekamy na Wasze prace do 8 października

• - Zachęcamy do udziału w wojewódzkim konkursie z języka niemieckiego dla szkoły podstawowej

• - Proponujemy udział w ogólnopolskich konkursach:

• „VERSTEHEN”- listopad
    „DEUTSCHFREUND”- listopad
    “LUST AUF LESEN”- grudzień
    “SPRACHDOKTOR”- marzec

• - Zapraszamy w grudniu wszystkich uczniów uczących się języka niemieckiego z klas I-III I IV- VIII do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego

CZEKAMY NA WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW I ŻYCZYMY POWODZENIA