Menu
Polityka prywatności
MonitoringCertyfikaty

 

  Nasi uczniowie


Karolina Władzińska

       Karolina Władzińska - absolwentka naszej szkoły - Mistrzynią Polski młodzieżowców! Karolina skończyła naszą szkołę w 2011 roku. Od IV klasy do VI trenowała piłkę ręczną, zdobywając dla szkoły srebrny i złoty medal w Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej. Dalsze swoje losy związała z badmintonem, wspinając się coraz wyżej! Obecnie reprezentuje barwy Legii Warszawa i jest w kadrze Polski. Przed Karoliną walka na Akademickich Mistrzostwach Świata w Malezji. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów!
Maksymilian Pelski

       Maksymilian Pelski trenuje Karate Shido-Kan od września 2011 r. Od tego czasu zdobył stopień uczniowski 9 kyu oraz brał udział w wielu turniejach w Częstochowie, Rawie Mazowieckiej, Mińsku Mazowieckim, Łodzi, Kobyłce, Jakubowie, Brzezinach i Ujeździe. Na turniejach walczy w formułach Sumo-grapling, grapling, bare knuckle karate. Z większości zawodów wrócił z medalami często stając do walki z cięższymi i starszymi zawodnikami. Trenuje dwa razy w tygodniu pod opieką pana Macieja Matysiaka.Alicja Witanowska

       Alicja Witanowska uczennica klasy IV g trenuje judo już cztery lata. Na ostatnich zawodach 13.04.2015 roku w Tuniszkowie zajęła pierwsze miejsce. Zdobyła do tej pory 26 medali i 4 puchary. Judo jest sportem, który mogą uprawiać dzieci od 6 roku życia. Alicja, od momentu rozpoczęcia swojej przygody z judo, wystąpiła w około 30 turniejach, zajęła w nich 5 trzecich miejsc, 5 drugich miejsc oraz 17 pierwszych miejsc. Ma już żółty pas w klasyfikacji uczniowskiej, w czerwcu tego roku czeka ją egzamin na pas pomarańczowy. Trenuje w klubie UKS ARASH ŁÓDŹ pod okiem trenera posiadającego czwarty w kolejności czarny pas mistrzowski. Jest zdobywczynią złotego medalu dla UKS ARASHI ŁÓDŹ w IV Otwartym Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Judo w Łodzi (więcej informacji tutaj )
Życzymy Alicji dalszych sukcesów.Marcin Nieckarz

       W tym roku po raz kolejny Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole przyznało stypendia wybitnym uczniom z województwa łódzkiego. Z dumą informujemy, że wśród uczniów zgłoszonych przez naszą szkołę stypendium otrzymał Marcin Nieckarz. Zadecydowały o tym nie tylko wysoka średnia oraz wzorowa ocena zachowania, ale również postawa ucznia wobec innych, wysoka kultura osobista i aktywność w środowisku szkolnym. Marcin, będąc osobą niezwykle pracowitą, systematyczną i energiczną, stale rozwija swoje zainteresowania i godnie reprezentuje szkołę poprzez udział w olimpiadach zawodach i konkursach. Serdecznie gratulujemy!Ania Kondraciuk

       Harcerski Zespół Artystyczny „Krajki” powstał w Łodzi 35 lat temu. Jego założycielkami były Henryka Tośta oraz Halina Pędziwiatr. Obecnie kierownikiem zespołu jest pani Aldona Zawiślak. „Krajki” zaczynały jako grupa recytatorska, która przekształciła się w zespół piosenki i ruchu. Wzorem dla niego była działająca w Warszawie „Gawęda”.
      Obecnie „Krajki” mają siedzibę w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Przez 35 lat istnienia zespołu przewinęło się przez niego blisko cztery tysiące dziewcząt z Łodzi i okolic. Grupa jest zapraszana na różne występy, tańczy w teatrach i plenerach, uświetnia też imprezy okolicznościowe. „Krajki” mogą się poszczycić wieloma nagrodami. Koncertowały z utalentowanymi piosenkarzami oraz zespołami m.in. z Majką Jeżowską oraz włoskim Chórem Dziecięcym „Piccolo Coro del Antonino”. Najstarsze „Krajki” mają już dawno swoje rodziny, jednak często wracają wspomnieniami do czasów związanych z zespołem. Twierdzą, że były to najpiękniejsze chwile w ich życiu. Bardzo solidnie podchodzi do tańca także najmłodsze pokolenie.
      Jedną z tancerek zespołu jest uczennica naszej szkoły Ania Kondraciuk. W „Krajkach” jest już od pięciu lat, swoją karierę z zespołem, będąc w przedszkolu. Zawdzięcza ją przede wszystkim mamie i wychowawczyni, która zauważyła, że Ania jest utalentowana muzycznie. Ania do swojego zajęcia podchodzi z wielkim zaangażowaniem. Wytrwale ćwiczy i poświęca swojemu hobby każdą wolną chwilę. Ma nadzieję, że pozostanie w zespole na dłuższy czas i nadal będzie osiągała sukcesy.
      Oby tak dalej Aniu! Trzymamy kciuki i życzymy Ci wszystkiego najlepszego.Agnieszka Pisarska

       Uczennica naszej szkoły, Agnieszka Pisarska z klasy 6e, ma szczególną pasję i sposób na aktywność. Pływa od siódmego roku życia, zachęcana przez rodziców oraz starszych, również usportowionych, trzech braci.
      Agnieszce, zawodniczce UKS 190 Łódź, pod czujnym okiem trenera Pawła Czernika, nie brakuje zapału, by ćwiczyć wytrwale i osiągać sukcesy pływackie na basenie. Ciężkie chwile poświęcone budowaniu kondycji i formy mistrzyni (dziesięć 90. minutowych treningów w tygodniu) nie przeszkadzają jej także być normalną nastolatką interesującą się muzyką rock i pop, czytającą dla przyjemności ciekawe, fantastyczne czy przygodowe powieści, uczącą się po szkole języka angielskiego.
      Tę uczennicę klasy 6e mocno motywują i wspierają rodzice, którzy prawie codziennie, odwożą ją na basen na 6.45, a po skończonym bloku porannego pływania około 8.15, wiozą na zajęcia w naszej szkole. Oczywiście na tym nie koniec „szlifowania” formy, zostaje jeszcze blok popołudniowy od 17.15 do 18.45…
      Trud włożony w przygotowanie optymalnej postawy pływackiej opłacił się.
Agnieszka zajęła wraz z koleżankami i kolegami z drużyny:
- srebrny medal w sztafecie mieszanej 4*50 m stylem dowolnym;
- brązowy medal w sztafecie dziewcząt 4*100 m stylem dowolnym;

- dwa czwarte miejsca indywidualnie w konkurencji dziewcząt 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem grzbietowym na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 12, które odbyły się w czerwcu 2010 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.

To znaczy, że uczennica naszej szkoły może być dumna tak, jak my z niej, że jest czwarta w Polsce w swojej kategorii wiekowej w konkurencjach pływackich na 200 m!!!


Agnieszka, spokojna i skromna osoba, twierdzi, że sport oprócz wiary w siebie, wytrzymałości psychicznej, daje jej odporność na stres, uczy współdziałania. Dlatego swoją przyszłość wiąże z pływaniem, które pozwala odczuwać satysfakcję w zdrowej rywalizacji z przeciwnikami oraz swoimi słabościami.


 
   Dla rodzica

Projekty

.