Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły
W dniach 02 – 06 marca 2020 roku w Naszej Szkole odbyła się cykliczna impreza - Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły „ŻYJ ZDROWO I BEZ UZALEŻNIEŃ”.
W przygotowanie i przebieg Kolorowych Dni bardzo aktywnie włączyli się wolontariusze z klas 8c, 8d, 8e, 7a, 7b, 7c. Wolontariusze pomagali w następujących działaniach i zajęciach:

• wystrój plastyczny imprezy wraz z ekspozycją prac plastycznych na łączniku szkoły- „Wolni od uzależnień ” - prowadzenie p. Katarzyna Skonieczna
• udzielanie pierwszej pomocy – prowadzenie p. Maria Szeflińska, p. Joanna Kwiecińska, p. Edyta Krajewska
• sprawnościowy tor przeszkód – prowadzenie p. Monika Lutyńska, p. Joanna Kwiecińska
• domino matematyczne z ułamków zwykłych oraz gra edukacyjna „Wyścig pociągów” - prowadzenie p. Wiesława Płocińska, p. Ilona Ksyta
• zajęcia z gier planszowych „ Gra sposobem na nudę” - prowadzenie p. Katarzyna Ciesielska
• rozsypanka słowna, – „Co wiesz o uzależnieniach?” - prowadzenie p. Aneta Zimowska
• zajęcia plastyczne - „ Miej marzenia – moja podróż na inną planetę” + układanie puzzli tematycznych - prowadzenie p. Dorota Piestrak, p. Anna Maciejewska, p. Marzena Zbidi, p. Iwona Błaszczyk
• warsztaty taneczne - „ Wyrażam swoje emocje poprzez muzykę i taniec ” – prowadzenie p. Małgorzata Stadnicka
• wolontariat w świetlicy szkolnej przy realizacji przez młodszych uczniów projektu „Żyjmy zdrowo” - prowadzenie nauczyciele świetlicy szkolnej

Wszystkim wolontariuszom, biorącym udział w Kolorowych Dniach Bezpiecznej Szkoły, serdecznie dziękujemy. Zachęcamy, do działalności w różnych formach wolontariatu oraz przy następnych imprezach, które odbędą się na terenie szkoły.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Katarzyna Skonieczna, Małgorzata Janas

Konkurs na logo Szkolnego Koła Wolontariatu
      30 kwietnia 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs na logo Szkolnego Koła Wolontariatu „ TO JA WOLONTARIUSZ NA 162”. Każdy z uczniów biorących w nim udział otrzymał nagrodę oraz dyplom okolicznościowy.
Praca Antoniego Błaszczyka z 8b zostanie wykorzystana jako logo oraz powielona na znaczkach dla wolontariuszy uczestniczących w imprezach i akcjach w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu. Prace pozostałej grupy uczniów zostaną również wykorzystane do propagowania idei wolontariatu w naszej szkole.
Zwycięzcy:
I miejsce Antoni Błaszczyk 8b
II miejsce Anna Krawczyk 6c
III miejsce Ada Krajewska 7c
           Julia Ozuch 5g
           Agata Pawlak 5g

Wyróżnienia:
Michał Sycan 8b
Marcel Sycan 5b
Wiktoria Pietrzak 5d
Martyna Kotlicka 5d
Amelia Przybylska 6c
Sara Sperling 5a
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie oraz wykonanie pięknych prac. Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w następnych konkursach oraz pracy wolontariackiej w Szkolnym Kole Wolontariatu. Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu

Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły
      Od 4 do 6 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza „Kolorowe Dni Bezpiecznej Szkoły - STOP CYBERPRZEMOCY - UCZYMY SIĘ BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ MULTIMEDIALNYCH ”.
W przygotowanie i przebieg Kolorowych Dni bardzo aktywnie włączyli się wolontariusze z klas 8b, 8c, 8e, 8f, 8g, 7a, 7b, 7c, 7d, 7e, 6e.
Wolontariusze pomagali w następujących działaniach i zajęciach:
• wystrój plastyczny imprezy i ekspozycja prac plastycznych
„ Stop cyberprzemocy” - prowadzenie p. Katarzyna Skonieczna
• udzielanie pierwszej pomocy - dla klas 4
– prowadzenie p. Maria Szeflińska, p. Joanna Kwiecińska
• sprawnościowy tor rowerowy – dla klas 5
– prowadzenie p. Monika Lutyńska, p. Joanna Kwiecińska
• domino matematyczne z ułamków zwykłych - dla klas 4 – 8
– prowadzenie p. Wiesława Płocińska
• „Mój pozytywny komentarz „– w bibliotece szkolnej– dla klas 4 – 8
- prowadzenie p. Zdzisława Matuszewska, p. Jadwiga Podębska
• warsztaty taneczne „ Dobre emocje poprzez muzykę i taniec”
– prowadzenie p. Małgorzata Stadnicka
• pomoc w świetlicy szkolnej przy realizacji przez młodszych uczniów prac plastycznych „ Cyberprzemoc oczami dziecka”, „Cyberprzemocy mówimy stop”- prowadzenie: wychowawcy świetlicy.

Wszystkim wolontariuszom, biorącym udział w Kolorowych Dniach Bezpiecznej Szkoły, serdecznie dziękujemy. Zachęcamy, do pracy w formie wolontariatu, przy następnych imprezach
na terenie szkoły. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu